Ocenení žiaci

Zdenka Gembiczka

Takmer uhádla percentuálny zisk hlasov  primátora Turzovky

Zdenka Gembiczka, žiačka štvrtého ročníka Gymnázia v Turzovke,  získala 2. miesto v celoslovenskej súťaži určenej pre žiakov maturitného ročníka pod názvom „Uhádni primátora mestá, v ktorom študuješ“.  Úlohou žiakov bolo tipnúť si víťaza  v meste, kde sídli ich škola a jeho percentuálny zisk. Účasťou v súťaži prejavili žiaci záujem o veci verejné. V stredu 21. 11. 2018 sa na pôde Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže spojené s  prezentáciou štúdia. Spomedzi 433 zúčastnených žiakov stredných škôl z celého Slovenska  ocenili 10 najlepších. Všetky ich tipy sa od reálneho výsledku líšili o menej ako jedno percento, čo je nepochybne obdivuhodné.