Ocenení žiaci

Juraj Šimčisko

Gymnazisti z Turzovky úspešní v celoslovenských súťažiach

V rámci predmetov občianska náuka a seminár z občianskej náuky sa dôraz kladie aj na problematiku, ktorá súvisí s historickým, ale i aktuálnym dianím v EÚ. Zapojili sme sa do celoslovenskej Súťaže o najlepšiu študentskú esej 2018, ktorej vyhlasovateľom bola  Nadácia Hannsa Seidela a Centrum pre európske a transatlantické vzťahy.

Juraj Šimčisko, IV.B sa umiestnil na 2.mieste s prácou na tému  Je „IN“ byť Európanom? V priestoroch Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, za prítomnosti regionálneho vedúceho Nadácie Hannsa Seidela, zástupcu nemeckého veľvyslanca, zástupkyne  vedúceho Zastúpenia Európskej komisie v SR, riaditeľa Európskeho centra pre severoatlantické vzťahy si  prevzal diplom a vecné ceny.