Ocenení žiaci

Samuel Skaličan, Beáta Smažáková, Anna Kolesárová, Juraj Šimčisko

V školskom roku 2018/2019 sme sa zapojili do celoslovenskej viackolovej súťaže Daj NATO! organizovanej Euroatlantickým centrom s finančnou podporou  NATO – Sekcie verejnej diplomacie. Súťaž pozostávala z troch kôl: vedomostný test, esej a simulované zasadnutie NATO.

V konkurencii 73 tímov z celého Slovenska sa žiaci v dvoch tímoch Samuel Skaličan (III.A), Beáta  Smažáková (III.A) a Anna Kolesárová (IV.A), Juraj Šimčisko (IV.B) stali úspešnými riešiteľmi. Na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici si vyrokovali stáž/exkurziu na Ministerstvo zahraničných vecí SR a do Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave.