Ocenení žiaci

Monika Kasáková a Miroslava Kubalová Simona Žembová a Emma Paštrnáková

Pražský úspech študentiek III. A triedy Gymnázia v Turzovke

2.- 4. 12. 2018 sa študentky Gymnázia v Turzovke z III. A triedy – Monika Kasáková, Miroslava Kubalová, Emma Paštrnáková a Simona Žembová zúčastnili XV. Pražskej medzinárodnej konferencie slovenských stredoškolákov v ČR a ich hostí pod záštitou veľvyslanca SR v ČR J. E. Petra Weissa. Konferenciu organizovalo Dokumentační a múzejní středisko Slováku v České republice. Súťažnou témou bola „Slovensko v Československu, česko-slovenské vzťahy. K 100. výročiu Československa.“ Naše študentky Monika KasákováMiroslava Kubalová si pripravili prácu s názvom Spievaj Slovenka, Slovák, v rámci ktorej odprezentovali slovenské ľudové piesne. Práca Emmy Paštrnákovej a Simony Žembovej 100 verzus 100 o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi skúmala vedomosti o tejto osobnosti medzi študentami gymnázia a ľuďmi v regióne Horných Kysúc. Do projektu sa zapojili študenti škôl z Bruntálu, Hraníc, Liberca, Tachova, Popradu, Turzovky a Žiliny. Obidve práce našich študentiek sa umiestnili na 2. mieste v dvoch rôznych kategóriách. Týmto by sme chceli úspešným študentkám poďakovať a zablahoželať.