Projekty

Podpora projektu

Projekt "Podpora talentů v přírodovědných a technických oborech v slovensko-českém příhraničí" ITMS 22410320042 je financovaný prostredníctvom Operačného programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013.

Partneri

Do projektu sa zapojili celkom štyri kraje: Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Trnavský samosprávny kraj a Žilinský samosprávny kraj, partnerom projektu je Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu.

Ciele projektu

Hlavným cieľom projektu je podporiť talentovaných stredoškolákov so záujmom o prírodovedné a technické obory v slovensko-českom pohraničí. Vďaka realizovaným aktivitám, ako je medzipredmetová súťaž N-trophy alebo Letné kempy, si stredoškoláci vyskúšajú odbornú činnosť v špecializovaných zariadeniach a môžu získať väčší rozhľad o možnosti svojho budúceho uplatnenia.

Projekt je zameraný aj na pedagógov, ktorí na stredných školách vyučujú. V rámci projektu by mali získať informácie o tom, kto je talentovaným žiakom, ako talenty rozpoznať
a ako s nimi ďalej v triednom kolektívu pracovať. Pre pedagógov boli pripravené experimentálne workshopy, ktorých cieľom je oboznámiť pedagógov s najnovšími trendami a metódami výuky prírodovedných a technických odborov.

V závere projektu sa uskutoční konferencia a bude vydaný metodický zborník. Tieto aktivity by mali prispieť k prenosu skúseností a príkladov dobrej praxe medzi jednotlivými partnermi projektu a podpore inovácií vo výuke na stredných školách.