GRANTOVÝ PROGRAM ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA Vráťme šport do škôl 2012

Hodnotenie projektu vo vzťahu k realizácii a prínosu projektovej aktivity

V máji 2012 sme realizáciu projektu začali propagačnými aktivitami, v ktorých sme  zdôraznili, že projekt je spolufinancovaný z prostriedkov grantového programu Žilinského samosprávneho kraja na podporu športových aktivít v stredných školách a školských zariadeniach. Informácie o schválení projektu a jeho jednotlivých etapách realizácie sme poskytli žiakom, zamestnancom školy a širokej verejnosti prostredníctvom násteniek a regionálnej tlače.

V týždenníku My Kysucké noviny č. 20 ročník 13 (22. 5. – 28. 5. 2012) vyšiel článok pod názvom Župný grantový program Vráťme šport do škôl podporil športový projekt v gymnáziu.

V mesiacoch apríl – august 2012 prebehla revitalizácia telocvične, ktorá obsahovala opravu stropu, naimpregnovanie protiplesňovým prípravkom a maľbu, obrúsenie a natretie dreveného obloženia syntetickou farbou. Začiatok školského roka 2012/13 sa uskutočnil už v  zrevitalizovanej telocvični, pri tejto príležitosti sa konalo  jej  slávnostné otvorenie.

Od septembra 2012 prebieha  realizácia hodín telesnej a športovej výchovy, krúžky zamerané
na loptové hry, turnaje v zrevitalizovanej telocvični. V týchto aktivitách budeme pokračovať aj
v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Hlavnou aktivitou v zrevitalizovanej telocvični bol dievčenský floorbalový turnaj, ktorý sa uskutočnil 25. 10. 2012.  Turnaja sa zúčastnili dievčatá z gymnázií v Turzovke, Čadci, Kysuckom Novom Meste a tiež žiačky zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci a Strednej odbornej školy drevárskej v  Krásne nad Kysucou. Po príjemne strávenom športovom dopoludní sa víťazkami stali dievčatá z Gymnázia v Kysuckom Novom Meste, na druhom mieste skončili dievčatá z Gymnázia v Čadci a tretie miesto patrilo Strednej odbornej školy obchodu a služieb
v Čadci.

Interiérové povrchové úpravy telocvične nielen pomohli odstrániť existujúci havarijný stav, ale predovšetkým budú motivovať žiakov k aktívnemu prístupu k športovým aktivitám. Vytvorili sa škole lepšie podmienky pre organizovanie turnajov aj v spolupráci so žiackou školskou radou nielen medzi jednotlivými školami, ale aj medzi jednotlivými triedami a ročníkmi, čím sa zlepšili vzťahy medzi žiakmi. V čase mimo vyučovania bude telocvičňa využívaná prostredníctvom nájomných zmlúv s centrom voľného času, bývalými absolventmi, podnikateľskými subjektmi a verejnosťou.

Zakúpením floorbalového náčinia z rozpočtu projektu sa zlepšilo materiálne vybavenie telesnej a športovej výchovy.

Organizovaním floorbalového turnaja sme prispeli k zvýšeniu športovej aktivity žiakov  školy a pravidelné telovýchovné a športové aktivity, budú mať priaznivý dopad na zdravie a  kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu. Získali sme cenné skúsenosti v oblasti organizácie turnajov.

Realizáciou tohto projektu sa rozšírila ponuka pohybových aktivít pre mládež a vytvorili sa  nové možnosti zmysluplného a kvalitného využitia voľného času.

Zlepšili sa podmienky duševnej hygieny a vytvorilo sa bezpečné a príjemné prostredie, nakoľko  priestory telocvične nahrádzajú aulu pri organizovaní slávnostných podujatí, divadelných predstavení a besied.

Medializácia projektu bola realizovaná prostredníctvom školskej webovej stránky www.gturzovka.edupage.sk  v časti projekty, fotografie sú v časti fotogaléria.

V týždenníku My Kysucké noviny č. 44 ročník 13 (6. 11. – 12. 11. 2012) vyšiel článok pod názvom

Na Gymnáziu v Turzovke odstránili zlý stav telocvične. Oslávili to turnajom.

V týždenníku Kysuce č. 45 ročník 22/53 9 (7.11. 2012) vyšiel článok pod názvom Gymnázium v Turzovke pokračuje v rekonštrukcií priestorov s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

skola_centrum_sportu_.pdf

KYSUCE, ROČNÍK 22(53), ČÍSLO 45