Odpis dokladov o vzdelaní

Nadpis

Vydávanie odpisov dokladov o vzdelaní

(ročníkové vysvedčenie, vysvedčenie o maturitnej skúške)

Na základe písomnej žiadosti (tlačivo na stiahnutie  -  ziadost_o_vystavenie_odpisu.doc   ziadost_o_vystavenie_odpisu.pdf, ktorú je možné odovzdať osobne alebo zaslať písomne na adresu školy a tiež aj e-mailom na riaditel@gymturzovka.sk, gymturzovka@vuczilina.sk ) škola vystaví odpis do 30 dní od jej podania. Pri vyplňovaní dbajte na vypísanie všetkých údajov podľa predtlače. Odpis nahrádza originál. Po vyhotovení odpisu žiadateľa kontaktujeme telefonicky alebo e-mailom a  žiadateľ si tento odpis prevezme osobne a jeho prevzatie podpíše do katalógu alebo protokolu.

Originály dokladov o vzdelaní si starostlivo odložte, pretože ich budete potrebovať:

• k prihláške na vysokú školu – všetky ročníkové vysvedčenia + maturitné
  • pri nástupe do zamestnania – maturitné vysvedčenie (v zahraničí niekto vyžaduje aj ročníkové)
  • pri odchode do dôchodku – všetky vysvedčenia a potvrdenie o ukončení povinnej školskej dochádzky, ak sa na vysvedčení údaj nenachádza.

Preto NIKDY nikomu nedávajte originály (tie iba k nahliadnutiu) a urobte si ich overené fotokópie. Škola nemá overovacie právomoci. Pravosť dokumentu môžu overiť len na notárskom úrade!

Úradné hodiny pre verejnosť:

Pondelok:       09.40 – 10.00 a 12.30 – 13.00
Streda:            09.40 – 10.00  a 12.30 – 13.00
Piatok:            09.40 – 10.00  a 12.30 – 13.00

Telefonický kontakt:    +421414353633 - riaditeľ školy

+421414333668 - tajomníčka

Zároveň oznamujeme bývalým absolventom našej školy, ktorí ukončili štúdium v roku 1991 a skôr, že materiály o ukončení štúdia (protokoly o záverečných maturitných skúškach a triedne katalógy) sa nachádzajú v Štátnom archíve Žilina, pobočka Čadca.

O vystavenie odpisu vysvedčenia požiadajte na adrese alebo tel. čísle:

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Štátny archív v Žiline