Biologický projekt ,,Młodziež w dzialaniu“

V dňoch 06.09 – 20.09.2012 sa zástupcovia štyroch krajín  Slovenska, Čiech, Poľska a Litvy,  zúčastnili medzinárodného projektu ,,Šrodowisko naturalne ā młodziež“ s podtitulom  ,,Młodziež w dzialaniu“ v poľskom mestečku Wisełka, na pobreží Baltického mora. Slovensko reprezentovali žiaci nášho Gymnázia pod vedením Mgr. Evy Mlakytovej. Celý projekt sa niesol v znamení integrácie medzinárodných skupín žiakov prostredníctvom environmentálnej výchovy a nosníkom realizácie bol Wolínsky národný park, kde všetci zúčastnení mohli nielen obdivovať, ale i objavovať a skúmať krásy západopomorského vojvodstva v Poľsku. Účastníci nielenže spoznali tajomstvá prírody a krásu historických a kultúrnych pamiatok, nadobudli tiež nové informácie o tom, ako pracovať v teréne, ako sa orientovať pomocou GPS, ako analyzovať vzorky vody a pôdy a spoznali veľa nových milých ľudí. Projekt bol financovaný Európskou úniu a celková čiastka naň vyčlenená bola 30 000€. Počas týchto viac ako dvoch týždňov žiaci navštívili Wolínsky národný park (WNP), Múzeum WNP, Klif Gosaň, čo bol druhý najvyšší vrch WNP, dedinku Wisełka, Vikingskú pevnosť v historickom meste Wolin, maják Kikut,  ŚWINOUJŚCIE, geochemické laboratórium Univerzity Adama Mickiewicza a mnoho ďalších zaujímavých miest, z ktorých si odniesli nezabudnuteľné zážitky a spomienky.