| Názov školy | Gymnázium Turzovka |
| Adresa školy | Štúrova 35 |
| Telefón | +421414353633 |
| gymtu@stonline.sk | |
| WWW stránka | www.gturzovka.edu.sk , 67859979.edupage.org |
| Súčasti školy | Školská kuchyňa a školská jedáleň |
| Zriaďovateľ | Žilinský samosprávny kraj, Ul. Komenského 48, 011 09 Žilina |
| Funkcia | Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | |
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Ján Straka | 041/4353633 | nie je | gymtu@stonline.sk |
| Zástupca riaditeľa | Mgr. Jám Dočár | 041/4353633 | nie je | zastgt@vuczilina.sk |
| Výchovný poradca | Mgr. D. Struharňanská | 041/4333669 | nie je | vyporgt@stonline.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Je volený/delegovaný za... | |
|---|---|---|
| predseda | MUDr. Pavol Mináč | rodičov |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. V. Odnogová | |
| Mgr. M. Frollová | ||
| ostatní zamestnanci | M. Varechová | |
| zástupcovia rodičov | ||
| Ing. Marián Masnica | ||
| Božena Vyšinská | ||
| zástupca zriaďovateľa | MUDr. Jozef Marec | |
| Ing. Pavol Faktor | ||
| iní | Marta Tkáčiková | mesto |
| Mgr. Eva Lejtrichvá | ZŠ Turzovka | |
| Alena Bajcárová | za študentov |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. V. Odnogová | MAT, INF, FYZ, CHE, BIO, GEG | |
| Pk spoločenskovedných predmetov | Mgr. A. Žuffa | SJL, ANJ, DEJ, NAS, ESV, ETV, |
Počet žiakov školy: 234
Počet tried: 8
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1. A | 33 | |
| 1. B | 23 | |
| 2. A | 26 | |
| 2. B | 22 | |
| 3. A | 30 | |
| 3. B | 32 | |
| 4. A | 34 | |
| 4. B | 34 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: súčet / počet dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | ESV | ETV | FYZ | GEG | CHE | INF | KAJ | KNJ | LIS | MAT | NBV | NAS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. A | 2,45 | 2,73 | 2,03 | 0,00 | 2,55 | 2,21 | 2,61 | 1,61 | 2,12 | 0,00 | |||||
| 1. B | 1,77 | 1,77 | 0,00 | 2,00 | 1,59 | 1,95 | 1,41 | 2,05 | 0,00 | ||||||
| 2. A | 2,54 | 2,19 | 2,04 | 0,00 | 2,27 | 2,35 | 2,85 | 1,92 | 2,65 | 0,00 | |||||
| 2. B | 2,18 | 1,73 | 1,68 | 1,82 | 1,64 | 2,27 | 1,27 | 2,14 | 0,00 | ||||||
| 3. A | 2,70 | 2,33 | 2,20 | 2,80 | 2,00 | 2,43 | 2,03 | 2,29 | 2,50 | 2,60 | 2,07 | ||||
| 3. B | 2,28 | 1,75 | 1,84 | 1,84 | 1,91 | 1,60 | 2,00 | 1,33 | 2,09 | 1,63 | |||||
| 4. A | 2,32 | 2,32 | 2,32 | 1,38 | 1,96 | 2,00 | 2,63 | 2,32 | 1,76 | ||||||
| 4. B | 2,45 | 2,42 | 2,09 | 1,58 | 2,12 | 2,29 | 1,97 | 1,85 | 2,03 |
| Trieda | NEJ | SEB | SED | SEG | SEN | SEM | SJL | SPS | SPR | TEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. A | 2,64 | 2,24 | 1,00 | 1,26 | ||||||
| 1. B | 1,82 | 1,73 | 1,00 | 1,09 | ||||||
| 2. A | 2,35 | 2,50 | 1,04 | 1,00 | ||||||
| 2. B | 1,59 | 1,82 | 1,00 | 1,05 | ||||||
| 3. A | 2,43 | 1,60 | 2,42 | 2,20 | 2,38 | 1,00 | 1,00 | |||
| 3. B | 1,84 | 1,29 | 1,55 | 1,50 | 1,78 | 2,27 | 1,03 | 1,04 | ||
| 4. A | 2,21 | 1,71 | 1,91 | 1,82 | 1,14 | 1,82 | 1,91 | 1,61 | 1,00 | 1,07 |
| 4. B | 2,30 | 1,80 | 1,31 | 1,92 | 2,00 | 2,00 | 1,94 | 2,38 | 1,00 | 1,10 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. A | 33 | 5 | 8 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1. B | 23 | 12 | 5 | 22 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2. A | 26 | 5 | 6 | 23 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2. B | 22 | 10 | 4 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3. A | 30 | 6 | 5 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3. B | 32 | 14 | 8 | 32 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 4. A | 34 | 13 | 8 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4. B | 34 | 11 | 8 | 33 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. A | 33 | 2651 | 80,33 | 2644 | 80,12 | 7 | 0,21 |
| 1. B | 23 | 2317 | 100,74 | 2311 | 100,48 | 6 | 0,26 |
| 2. A | 26 | 1774 | 68,23 | 1753 | 67,42 | 21 | 0,81 |
| 2. B | 22 | 1839 | 83,59 | 1822 | 82,82 | 17 | 0,77 |
| 3. A | 30 | 2384 | 79,47 | 2359 | 78,63 | 25 | 0,83 |
| 3. B | 32 | 3633 | 113,53 | 3572 | 111,63 | 61 | 1,91 |
| 4. A | 34 | 3073 | 90,38 | 3032 | 89,18 | 41 | 1,21 |
| 4. B | 34 | 3409 | 100,26 | 3393 | 99,79 | 16 | 0,47 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| anglický jazyk | B | 53 | (15/38) | 66,16% | 53 | 70,09% | 53 | 25 | 13 | 6 | 9 | 1,98 | 53 | |
| biológia | B | 47 | (4/43) | 12 | 12 | 13 | 9 | 1 | 2,47 | 47 | ||||
| dejepis | B | 38 | (8/30) | 22 | 9 | 5 | 1 | 1 | 1,68 | 38 | ||||
| fyzika | B | 10 | (7/3) | 3 | 4 | 2 | 1 | 2,10 | 10 | |||||
| geografia | B | 27 | (11/16) | 11 | 9 | 4 | 3 | 1,96 | 27 | |||||
| chémia | B | 3 | (1/2) | 2 | 1 | 1,67 | 3 | |||||||
| informatika | B | 14 | (9/5) | 7 | 3 | 2 | 2 | 1,93 | 14 | |||||
| matematika | B | 15 | (10/5) | 68,89% | 15 | 5 | 6 | 4 | 1,93 | 15 | ||||
| náuka o spoločnosti | B | 45 | (7/38) | 14 | 12 | 8 | 11 | 2,36 | 45 | |||||
| nemecký jazyk | B | 16 | (4/12) | 68,65% | 16 | 70,00% | 16 | 7 | 3 | 3 | 3 | 2,13 | 16 | |
| slovenský jazyk a literatúra | B | 67 | (19/48) | 72,44% | 67 | 27 | 18 | 13 | 9 | 2,06 | 67 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 1. A | 7902 5 05 informatika | |
| 1. B | 7902 5 gymnázium | |
| 2. A | 7902 5 05 informatika | |
| 2. B | 7902 5 gymnázium | |
| 3. A | 7902 5 05 informatika | |
| 3. B | 7902 5 gymnázium | |
| 4. A | 7902 5 05 gymnázium - informatika | |
| 4. B | 7902 5 gymnázium |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2005/2006 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2005/2006, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Administratíva na počítači | 8 | |
| Basketbalový krúžok | 12 | |
| Geografický krúžok | 13 | |
| Chemický krúžok | 17 | |
| Internetový krúžok | 12 | |
| Krúžok nemeckého jazyka | 21 | |
| Krúžok nemeckého jazyka | 21 | |
| Krúžok obchodnej angličtiny | 10 | |
| Krúžok umeleckých činností | 21 | |
| Písanie esejí | 23 | |
| Programovanie | 21 | |
| Spoločenskovedný krúžok | 16 | |
| Tanečno-spevácky krúžok | 18 | |
| Testujeme sa v ANJ | 22 | |
| Tvorba www - stránok | 18 |
Vypracoval: Mgr. Ján Straka
V Turzovke, 11. októbra 2006
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage