• Farbám neutečieš - SVETOVÝ DEŇ POŠTY

• Dňa 10.10.2024 školský parlament v spolupráci so žiakmi I.A triedy pripravili pre žiakov aktivitu Farbám neutečieš - žltej a modrej ako symboliku pripomenutia si Svetového dňa pošty. Súčasťou akcie bolo aj zriadenie školskej pošty, v rámci ktorej sa posielali odkazy a správy.

• Celoslovenská zbierka Dni nezábudiek 2024

• Dňa 10.10.2024 sa žiaci III.A triedy - Jakub Bohdaň, Tamara Drabinová, Samuel Dybala, Ján Kapusniak, Valéria Staníková a Kristián Straka v spolupráci s Ligou za duševné zdravie zúčastnili ako dobrovoľníci Celoslovenskej zbierky DNI NEZÁBUDIEK 2024 v našej škole a uliciach mesta Turzovka, aby podporili povedomie o dôležitosti duševného zdravia rozdávaním modrých kvietkov nezábudiek. Za spoluprácu a vyzbieraný finančný výťažok 476,82 € ďakujeme.

• Jurinova jeseň

• V rámci 20. výročia Kysuckého festivalu duchovnej tvorby Jurinova jeseň si dňa 8. 10. 2024 všetci žiaci našej školy v Kultúrnom dome Rudolfa Jašíka v Turzovke pozreli predstavenie "MENO NENI PODSTATNÉ" divadelného súboru ČI-PR-CHA. Hra je monodrámou o živote človeka, ktorý slúžil politickej moci. Keď sa mu dostala do rúk Biblia, ktorú začal čítať, pochopil, že slúžil zlu. Teraz hľadá ospravedlnenie a odpustenie za svoj život a snaží sa nájsť pokoj v duši.

Po predstavení sa ešte žiaci IV. A zúčastnili PIETNEJ SPOMIENKY PRI POMNÍKU JÁNA HARANTU v areáli  Kostola Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke.

• Prednáška - Spomienka na Margaret Mc Cullum

• Dňa 30.09.2024 sa žiaci druhého a štvrtého ročníka zúčastnili na spomienkovom podujatí pri príležitosti 105. výročia úmrtia škótskej sestry Margaret Mc Cullum, ktorá pomáhala obyvateľom Turzovky a zomrela počas epidémie škvrnitého týfusu po Prvej svetovej vojne. Prítomným sa prihovorili  veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Jeho Excelencia Nigel Baker, primátor mesta Turzovka Ľubomír Golis a historik Miroslav Baránek prednášal o živote a pôsobení Margaret. Následne sa všetci prítomní presunuli k hrobu Margaret Mc Cullum, kde boli položené kvety a zapálené sviece.