• Dobročinná zbierka Biela pastelka

• 20. september 2024 bol hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka. Do celoslovenskej zbierky na podporu nevidiacich a slabozrakých sa zapojili naši žiaci nielen formou finančných príspevkov, ale aj dobrovoľníckou činnosťou. Žiaci III.A tr. Veronika Hovorková, Adriána Staníková, Jakub Bohdaň a Samuel Stanik sprevádzali spolupracovníčky Únie nevidiacich a slabozrakých aj po meste Turzovka, predávali biele pastelky ako symbol sveta neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle. Výnos zbierky je určený na poskytovanie špecializovaného sociálneho poradenstva a špeciálne výcvikové programy zamerané na výuku chôdze s bielou palicou, čítania a písania Braillovým písmom a iných špeciálnych zručností, ktoré nevidiacim ľuďom pomáhajú priblížiť sa normálnemu životu. V daný deň sme pomohli vyzbierať 390,11 eur.

• Prevencia domáceho násilia

• 18.09.2024 sa v rámci GV (globálne vzdelávanie) žiaci I.A zúčastnili besedy so sociálnou pracovníčkou Poradenského centra Náruč, Čadca, ktoré je pracoviskom OZ Náruč - Pomoc deťom v kríze. V rámci témy "Domáce násilie" riešili nielen prejavy násilia, ale aj možnosti pomoci a prevencie pre osoby zažívajúce domáce násilie

• Tajomstvo atramentu

• Dňa 13. 9. 2024 sa v Kysuckej knižnici v Čadci konalo vyhlásenie výsledkov regionálnej literárnej súťaže v poézii a próze Tajomstvo atramentu. Naša talentovaná žiačka Petra Strýčková zo IV. A získala 2. miesto za svoju báseň Úloha básnika3. miesto za báseň Sobotňajší večer. Tešíme sa z úspechu!

• JAROSLAV VELIČKA - OSOBNOSŤ a DIELO

• 13. septembra 2024 sa žiaci II.A tr., v rámci UKL a regionálnej výchovy, zúčastnili besedy a pozreli si výstavu celoživotného fotografického diela Jaroslava Veličku. Akcia sa konala v Galérii Centrum Palatínum v Turzovke. Autor je známy ako mimoriadne všestranný fotograf, ktorého snímky sú súčasťou viac ako stovky kníh a propagačných publikácií nielen o Kysuciach. K nezabudnuteľným patrí fotografia vzácneho rybárika riečneho, ktorá sa stala už symbolom krásnej kysuckej prírody a ako dar zo Slovenska reprezentuje Kysuce na japonskom cisárskom dvore.