• Pomoc ľuďom s boľavou dušou

• V piatok 20.09.2013 sa zapojili naši žiaci do celonárodnej zbierky Dni nezábudiek. Dobrovoľníci z radov  tretích ročníkov - Veronika Cániková, Simona Cudráková, Zuzana Srničková, Beáta Slováková, Jozef Kuchárik a Lukáš Urbánek rozdávali za dobrovoľný príspevok v škole aj v meste malé modré nezábudky, ktoré sú symbolom duševného zdravia. Výnos zbierky 501,55 € bude použitý na projekty, ktoré pomáhajú ľuďom s duševnými poruchami.

• Osobnostný a sociálny rozvoj

• V dňoch 9. a 10. 9. 2013 sa  v rámci prierezovej témy Osobnostný a sociálny rozvoj zúčastnili žiaci prvých ročníkov psychosociálneho výcviku v spolupráci s CPPPaP v Čadci.

• Ocenení žiaci v rámci projektu Nekazme si život závislosťami

• V mesiaci apríl – jún 2013 sa v  rámci schváleného projektu s názvom Nekazme si život závislosťami zrealizovala aktivita fotografická súťaž s názvom Život prináša radosť i starosti

1. miesto: Daniela Kontríková, II.A

2. miesto: Michal Lučan, I.B

3. miesto: Lukáš Konečný, I.A

Žiaci si prevzali z rúk pani riaditeľky diplomy a vecné ceny.

Blahoželáme a želáme ďalšie úspechy.

• Medzinárodná súťaž v riešení logických úloh a hlavolamov GENIUS LOGICUS šk. rok. 2012/13

• Súťaž bez merania času - vynikajúci riešiteľ

Matej Pavlišin 412 130   strieborný certifikát
            Martin Kopičár 464 142   strieborný certifikát

• Výchovný koncert

• Dňa 18.6.2013 sa žiaci I.A, I.B zúčastnili výchovného koncertu "Vzdušné zámky" , ktorý organizoval odbor školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja.

• Hlavná cena v rámci celoslovenskej a medzinárodnej súťaže

• 9.-10.6.2013 si žiaci Martin Rudinský, Jaroslav Janešík a Matej Kubinec, II.B prevzali hlavnú cenu a

bol im udelený diplom v rámci 16.ročníka celoslovenskej a 13.ročníka medzinárodnej súťaže Spotrebiteľská výchova.

• Beseda o závislostiach

• Dňa 16.5.2013 sa uskutočnila pre žiakov druhých ročníkov beseda o závislostiach na tému Škodlivosť fajčenia a iných závislostí na zdravie človeka. Žiaci mali možnosť vyskúšať si vyštrenie  dychu pomocou smokelyzéra.

• Zbierka Modrý gombík

• 17.5.2013 sa uskutočnila zbierka Modrý gombík v rámci spolupráce  UNICEF. Dobrovoľníci L.Staníková, II.A, A.Gajdošová, II.A a F.Slíž, II.B vyzbierali 88 eur. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli.

• Oblasť závislosti

• Dňa 21. 05. 2013 bolo pre  žiakov III.B triedy zorganizované preventívne podujatie na tému Oblasť závislosti v spolupráci s Kysuckou knižnicou.

• Svet práce, pracovný pohovor

• Dňa 22. 05. 2013 sa žiaci III.A zúčastnili informačno-poradenskej aktivity realizovanej k voľbe povolania na tému Svet práce a pracovný pohovor.

• Prednáška Obchodovanie s ľuďmi

• V dňoch  21. 05. - 22. 05.  2013 sa žiaci III.A a III.B triedy zúčastnili prednášky  v spolupráci s policajným zborom Čadca na tému Obchodovanie s ľuďmi.

• Ocenení žiaci v rámci projektu Nekazme si život závislosťami

• V mesiaci apríl – máj 2013 sa v  rámci schváleného projektu s názvom Nekazme si život závislosťami zrealizovala aktivita v  písaní eseje na tému Kto som?

1. miesto: Monika Cisáriková, IV.B,
            2. miesto: Barbora Žiaková, IV.A
            3. miesto: Stanislava Fujáková, IV.A

Žiačky si prevzali z rúk pani riaditeľky diplomy a vecné ceny.

• Korešpondenčný seminár z biológie

• 15 žiakov, seminaristov z biológie riešilo 3. kolo celoslovenského Korešpondenčného semináru z biológie. Najúspešnejší boli Dominika Hanuláková (IV.B tr.), Lucia Michalisková (IV. A tr.) a Martina Jancová (IV. B tr.).

V celkovom poradí, po sčítaní bodov zo všetkých troch kôl (november 2012 - apríl 2013), sa z našich žiakov najlepšie umiestnili Lucia Michalisková (IV.A tr.), Sandra Kavalerová (IV.B tr.) a Dominika Lopušanová (IV.A tr.).

Blahoželáme!

• Festival fyzikálnych filmov

• Žiaci z 1. A triedy- Matejíková, Zahatlan, Korený, Valčuhová, Dorociaková, Sojka  sa  zapojili do Festivalu Fyzikálnych Filmov prostredníctvom natočeného filmu s názvom Aha, šetrime!

Video bolo vybrané do užšieho výberu, veľkého finále. Toto video sa premieta na festivale, ktorý sa uskutoční 24.05.2013 v kine Mladosť na Hviezdoslavovom námestí 17 v Bratislave.

• 2. kolo Korešpondenčného semináru z biológie

• 15 žiakov, seminaristov z biológie riešilo 2. kolo celoslovenského Korešpondenčného semináru z biológie. Najúspešnejší boli Lucia Michalisková (IV. A tr.), Nikola Varechová (IV. A tr.) a Martina Jancová (IV. B tr.).
            Blahoželáme a držíme palce do 3. kola.

• V. ročník Šachového turnaja o cenu riaditeľa Úradu Žilinského samosprávneho kraja

• Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja sa konal piaty ročník Šachového turnaja o cenu riaditeľa Úradu Žilinského samosprávneho kraja, ktorého sa zúčastnil Jakub Kupka (III.A). Za región Kysuce sa umiestnil na I. mieste a celkovo sa umiestnil na 6. mieste. Blahoželáme!

• Hodina s ekostopou

• 17.04. 2013 sa žiaci III.B tr. zapojili do celoslovenskej súťaže na tému ekologickej stopy, ktorú vyhlásili Slovenská agentúra životného prostredia, Centrum tvorby krajiny, environmentálnej výchovy a vzdelávania v rámci školského programu Ekologická stopa.

• Beseda s dobrovoľníkom UNICEF

• 25.4.2013 žiaci prvého ročníka sa zúčastnili besedy s dobrovoľníkom UNICEF o právach dieťaťa. Dozvedeli sa aj o organizácií UNICEF a zapojili sa pod vedením Junior ambasadorky Niky do mnohých zaujímavých aktivít.

• Flóra Olomouc

• 26.04. 2013 navštívili žiaci druhého ročníka najstaršiu kvetinovú výstavu v Českej republike FLÓRA OLOMOUC.