• Osobnostný a sociálny rozvoj

• V dňoch 29. a 30. 9. 2014 sa  v rámci prierezovej témy Osobnostný a sociálny rozvoj zúčastnili žiaci prvých ročníkov psychosociálneho výcviku v spolupráci s CPPPaP v Čadci.

• Beseda o Alzheimerovej chorobe

• Dňa 22.9.2014 sa žiaci druhého a štvrtého ročníka zúčastnili besedy o Alzheimerovej chorobe, ktorá sa uskutočnila v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Čadci.

• Dobrovoľnícka činnosť na škole sa rozrastá

• 24. september je hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka. Do 13. ročníka zbierky na podporu nevidiacich a  slabozrakých sa tento rok zapojili naši žiaci nielen formou finančých príspevkov, ale aj dobrovoľníckou činnosťou. Žiačky II.A tr. Kučaviková, G., Matejíková, J., Stolaríková, D. sprevádzali spolupracovníčku Únie nevidiacich a slabozrakých po gymnáziu i meste Turzovka.

Za všetky príspevky ďakujeme.

• Letná univerzita pre stredoškolákov 2014

• V dňoch 11. a 12. 9. 2014 sa žiak IV.A triedy Jakub Hažík zúčastnil Letnej univerzity pre stredoškolákov, ktorú organizovala Slovenská technická univerzita v Bratislave.

V rámci bloku populárno-odborných prednášok sa 50 žiakom gymnázií z celého Slovenska predstavili jednotlivé  fakulty.

12. septembra sa stredoškoláci pobavili a poučili „v škole hrou“ vedenou súčasnými študentmi jednotlivých fakúlt STU. Na úplný záver v piatok popoludní v aule rektorátu STU prorektor František Horňák všetkým absolventom letnej univerzity slávnostne odovzdal certifikáty s titulom "ambasádor" STU.

• Pokračovanie úspechu z krajského kola CHO, kat.C

• Michael Jančík (II.A tr.) získal 3. miesto na Letnej škole chemikov v kategórii C, ktorú počas letných mesiacov organizovali  Slovenská chemická spoločnosť pri Slovenskej akadémii vied a Slovenská komisia Chemickej olympiády.

Blahoželáme!

• Svet práce, pracovný pohovor

• Dňa 27. 05. 2014 sa žiaci III.B zúčastnili informačno-poradenskej aktivity realizovanej k voľbe povolania na tému Svet práce a pracovný pohovor.

• Česko-slovenský laboratórny kurz

• V dňoch od 26.05. do 30.05.2014 sa na Juhočeskej Univerzite v Českých Budejoviciach konal týždenný laboratórny kurz pre stredoškolských študentov z Českej aj Slovenskej republiky, tento rok zameraný na molekulárnu biológiu MOLBIB. Na základe motivačných listov bolo vybraných 15 študentov a medzi nimi aj žiaci z našej školy – Monika Kubalová a Branislav Bellovič (III.B tr.).

• Beseda s historikmi

• Dňa 21.05.2014 sa v spolupráci so ŽSK a PhDr. Pavlom Holeštiakom, PhD., riaditeľom Úradu Žilinského samosprávneho kraja, uskutočnila beseda žiakov 1. a 2. ročníka s významnými slovenskými historikmi, a to PhDr. Martinom Lackom, PhD. a PhDr. Pavlom Mičianikom, PhD. Témou besedy bolo výročie Viedenskej arbitráže.

• Krajské kolo chemickej olympiády

• 15. mája 2014 sa na Gymnáziu A. Bernoláka v Námestove konalo krajské kolo Chemickej olympiády, kat. C. Našu školu reprezentoval Michael Jančík (I. A tr.), ktorý obsadil 1. miesto (úspešný riešiteľ).

BLAHOŽELÁME!

• AMFO 2014

• Na vernisáži výstavy regionálnej súťažnej prehliadky amatérskej fotografie, ktorá sa uskutočnila 7. mája 2014 v Dome kultúry v Čadci boli ocenené práce našich žiakov.

Dominika Zbončáková, I.A získala 1. miesto v kategórii do 16 rokov, farebná fotografia – Skaterka, Prechádzajúce sa ročné obdobia.

Laura Šamajová, IV.A sa umiestnila v kategórii autorov od 16 do 21 rokov, farebná fotografia na 1. mieste Vraní královna.

Igor Balaš, III.A získal 2. miesto v kategórii autorov od 16 do 21 rokov, farebná fotografia – Pohľad I. a Pohľad II.

Práce všetkých ocenených žiakov postupujú do krajského kola v Žiline. Ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce.

• Pád komunizmu v Poľsku zo slovenskej perspektívy

• Študentky tretieho ročníka - J.Badžgoňová, M.Kubalová, B.Slováková, K.Juríková - sa zapojili do súťaže, ktorej vyhlasovateľom je Veľvyslanectvo Poľskej republiky v SR a Ústav pamäti národa v napísaní eseje na tému Pád komunizmu v Poľsku zo slovenskej perspektívy. Súťažné práce boli zaslané vyhlasovateľovi.

Držíme palce a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Deň Zeme

• 30.04. 2014 žiačky III. B tr. M. Kubalová a P. Bajáková zrealizovali interaktívny seminár pre žiačikov 3.A tr. a 3.B tr. v ZŠ v Turzovke. Počas 45 min. sa venovali predovšetkým ochrane a tvorbe životného prostredia.

• Flóra Olomouc

• 25.04. 2014 sa žiaci II. A a II. B tr. zúčastnili prírodovednej exkurzie Flóra Olomouc - medzinárodná záhradnícka výstava a veľtrh. Témou výstavy bola "Divotvorná záhrada" a návštevníci si mohli pozrieť expozíciu plnú vznášajúcich sa kvetín v korunách stromov,  tečúcich vodopádov, miesto plné rozličných rastlinných prízrakov, vôní, hudby a pozitivnej nálady. Plávajúce kvetinové záhony plné holandsko-českých cibuľových a hľúznatých rastlín – na 5000 kusov narcisov, tulipánov, hyacintov.  Záhrada bola prevoňaná 5000 kusmi rezaných kvetín – ľalií, kosatcov, ruží, frézií, okrasných stromov a krov.

• Divadelné predstavnie v SKD Martin

• Žiaci 1.A a 3.B si 29.04. 2014 pozreli komédiu Les od ruského dramatika A.N. Ostrovského. V tejto hre všetky postavy "hrajú divadlo" a prezentujú svoje postoje a "morálku". Vtipné repliky a výborný výkon hercov prispel k výbornej nálade a pekne prežitému dňu.

• Neváhali a vystúpili z rady

• Dňa 14.04. 2014 sa v Bratislave na súkromnom gymnáziu Mercury uskutočnilo krajské kolo Prezentiády, tímovej súťaži v prezentovaní. Našu školu  reprezentoval tím z II.A triedy pod názvom Gymkači v zložení  Veronika Cholevová, Lukáš Konečný, Magda Lacúchová s prezentáciou na tému „Co bych udělal s milionem dolarů?“s a tím z III.A triedy pod názvom P.K , ktorého členmi boli Barbora Cisáriková, Lucia Staníková a Adriána Gajdošová s prezentáciou na tému „Tabule vs. Technologie“ V nominačnom kole sa tím Gymkáčov umiestnil na 1. mieste a v krajskom kole obsadil pekné 3. miesto.