• Genius Matematicus

• 8. 12. 2014 sa 13 žiakov zúčastnilo  školského kola súťaže Genius Matematicus- je to  najnovšia medzinárodná matematická online súťaž, pri ktorej žiaci a študenti môžu zábavnou formou riešiť veľmi zaujímavé a netradičné matematické príklady z každodenného života.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

kategória 2A

1.  Cudrák Dávid, I. A

2.   Neckárová Alexandra, I. A

3.   Dlhopolček Ladislav, I. A

kategória 2B

1.  Bernát Ľuboš, IV. B

2. Kubalová Monika, IV. B

3. Kubinec Matej, IV. B

B L A  H O Ž E L Á M E

• Boli sme vo Viedni

• 3. 12. 2014 boli naši žiaci  na poznávacej exkurzii vo Viedni v rámci prierezovej témy - Multikultúrna výchova. Navštívili Sisi múzeum v Hofburgu, ktorého exponáty im priblížili život na cisárskom dvore a vianočné trhy pred viedenskou radnicou, kde si mohli vychutnať adventnú predvianočnú atmosféru.

• Svetový deň boja proti HIV/AIDS

• 01.12. 2014 sme sa zúčastnili celoslovenského stretnutia v rámci medzinárodného dňa boja proti HIV/AIDS, ktoré sa uskutočnilo na Mestskom úrade v Žiline.

• Interaktívne semináre pre žiakov zo ZŠ

• V rámci 8. roč. kampane Červené stužky si naši žiaci už tradične pripravili interaktívne semináre a workshoop-y pre mladších spolužiakov zo ZŠ.

28.11. 2014: M. Lacúchová, V. Cholevová (III.A tr.) - ZŠ v  Klokočove, téma "Obchodovanie s ľuďmi"

01.12. 2014: M. Lašová, L. Siudová, D. Stolariková (II.A tr.) - ZŠ v Čiernom, Vyšný Koniec, téma "HIV/AIDS"

01.12. 2014: M. Kubalová, V. Urbánková (IV.B tr.) - ZŠ vo Vysokej nad Kysucou, téma "HIV/AIDS"

01.12. 2014: N. Mitková, R. Machovčáková (II.A tr.) - ZŠ v Korni, Ústredie, téma "HIV/AIDS"

02.12. 2014: M. Lacúchová, V. Cholevová (III.A tr.) - ZŠ v Podvysokej, ZŠ v Staškove, téma "Obchodovanie s ľuďmi"

17.12. 2014: M. Kubalová, V. Urbánková (IV.B tr.) - ZŠ vo Vyšnom Kelčove, téma "HIV/AIDS"

• Kariérové poradenstvo

• Dňa  4. a 5. novembra 2014 sa v spolupráci s pracovníčkami z CPPP a P uskutočnila beseda k profesionálnej orientácií žiakov tretích ročníkov  s ich následným testovaním a vyhodnotením.

• Týždeň vedy a techniky na Slovensku

• V októbri 2014 sa traja žiaci našej školy zapojili do fotografickej súťaže konanej v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku  na tému  Ako veda a technika zmenila môj život.

• iBobor

V dňoch 7.a 10. novembra 2014 sa 40 žiakov našej školy zapojilo do  informatickej súťaže iBobor. Najlepšie výsledky dosiahli:

Súťažilo 7 073 Juniorov

Dominik Sobčák, 4. B

738. - 754.

Jakub Hažík, 4. A

• "Pohľadnica SŠ - Červené stužky"

• V októbri sa naše žiačky B. Varechová (III.A tr.), D. Zbončáková (II.A tr.), N. Srničková (II.A tr.) zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže propagujúcej kampaň Červené stužky a problematiku HIV/AIDS.

Ďakujeme za reprezentáciu!

• Študentská kvapka krvi

• 06.11. 2014 naši plnoletí študenti podporili akciu "Študentská kvapka krvi", ktorú organizuje Územný spolok SČK v Čadci v spolupráci s hematologicko - transfuziologickým oddelením Kysuckej NsP v Čadci. Úspešní darcovia krvi:

IV. B tr.: M. Kubalová, J. Porvazník

IV. A tr.: D. Kontríková

III. A tr.: P. Mačková

• Kysucký mikrofón

• 28.10. 2014 sa žiačky II. A tr. S. Malíková, J. Matejíková, R. Machovčáková a G. Kučaviková zúčastnili okresnej súťaže mladých moderátorov "Kysucký mikrofón".

• Prevencia domáceho násilia

• 24.10. 2014 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili 90 minútového workshoop-u realizovaného sociálnou pracovníčkou Mgr. Zuzanou Saloňovou z OZ PTC Náruč so zameraním na domáce násilie, pričom cieľom bolo prispieť k prevencii či eliminácii násilia páchaného na deťoch a v rodinách. Časť programu bola zameraná na odovzdávanie poznatkov o násilí v rodine a rozvíjanie zručností na rozpoznanie násilia v rodine, stratégie ako sa brániť, zodpovednosť za vlastné správanie, riešenie konfliktných situácií.

• Výstava BODIES REVEALED

• 15.10. 2014 navštívili žiaci 3. roč. a SEB4 výstavu BODIES REVEALED v moravskej metropole, v Brne. Výstava bola rozdelená do 9 častí, obsahujúcich jedinečné celotelové exponáty venujúce se jednotlivým systémom ľudského tela ako je kostra, svalstvo, dýchacia, tráviaca a nervová sústava, cievny systém a pod.

• Prezentácia školy na Európskom dni rodičov a škôl

• Dňa 15. 10. 2014 sa výchovná poradkyňa zúčasnila Európskeho dňa rodičov a škôl v Základnej škole   E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou. Prezentovala žiakom deviateho ročníka možnosti štúdia na našej škole.

• Európsky týždeň programovania

• S cieľom podporiť rozvoj programátorských zručností a smerovanie kariéry mladých ľudí do oblasti informačných technológií sa dňa 16. októbra 2014 konalo v priestoroch gymnázia v Turzovke zaujímavé podujatie usporiadané v rámci Európskeho týždňa programovania realizované v spolupráci so Slezskou univerzitou v Opavě, Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné. Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa zúčastnili prezentácie odboru Manažérska informatika, ktorú viedol bývalý žiak našej školy RNDr. Ing. Roman Šperka, Ph.D. Potom nasledovala prednáška zo základov objektového orientovaného programovania - demonštrácia praktickej aplikácie v prostredí MS Visual Studio.

• Veľtrh štúdia a kariéry Akadémia & Vapac

• Dňa 8. 10. 2014 sa 46 žiakov štvrtých ročníkov zúčastnilo na najväčšom medzinárodnom študentskom veľtrhu a svojim zameraním jedinom, ktorý sa uskutočňuje v Slovenskej republike.  Prezentovali sa tu slovenské a zahraničné vysoké školy a vzdelávacie organizácie. Veľtrh bol určený najmä pre študentov končiacich ročníkov – budúcich maturantov, ktorým má napomôcť pri výbere ďalšieho vzdelávania a získať odpoveď na otázky s tým súvisiace, priamo od relevantných zástupcov jednotlivých škôl a inštitúcií.