• Neformálne vzdelávanie

• Mapovanie fytocenózy v okolí ropného prameňa v Korni:

V rámci rovesníckeho vyučovania žiačka 2. roč. Valéria Vlčková zrealizovala na Gymnáziu interaktívne semináre. V pribehu 40 min. sa žiaci zamerali na mapovanie a zdokumentovanie výskytu vyšších rastlín v okolí ropného prameňa v Korni.

Termín: 14. - 15.02.2024; I.A tr. - 20 žiakov, II.A tr. - 20 žiakov, III.A tr. - 17 žiakov, IV. A tr. - 25 žiakov.

Spoznávame Horné Kysuce:

V rámci rovesníckeho vyučovania žiak 3. roč. Radoslav Záhumenský zrealizoval interaktívne semináre zamerané na rozvoj cestovného ruchu v oblasti Horných Kysúc. Obsah: Stručná analýza Horných Kysúc z hľadiska geografickej polohy, tradicionalizmu, kultúrnych pamiatok a architektúry.

Gymnázium: 11.12.2023: III.A tr., 16 žiakov; 14.12.2023: II.A tr., 23 žiakov; 15.12.2023: I.A tr., 19 žiakov

Spojená škola Juraja Turza, Základná škola: 15. - 16.01.202: 8.B tr. a 9.A tr., 35 žiakov:

• Krajské kolo

20. - 21.03.2024 sa konalo krajské kolo BIO kat.A a kat.B v priestoroch Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine, ulica Jozefa Lettricha 2.

Kategória A (teoreticko-praktická časť):

14. miesto: Samuel Bednárik, úspešný riešiteľ

23. miesto: Radoslava Andrašková, úspešný riešiteľ.

Kategória A (projektová časť):

7. miesto: Sára Kultánová, úspešný riešiteľ.

Kategória B (teoreticko-praktická časť):

28. miesto: Róbert Stoliga, riešiteľ

29. miesto: Lukáš Badura, riešiteľ.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Školské kolo

08.02.2024 sa konalo školské kolo BIO.

Kategória A (teoreticko-praktická časť):

1. miesto: Radoslava Andrašková, úspešný riešiteľ, postup do krajského kola

2. miesto: Samuel Bednárik, úspešný riešiteľ, postup do krajského kola

3. miesto: Filip Surovec, úspešný riešiteľ

Ďaľší úspešní riešitelia: Ingrid Matejíková, Ján Kováčik, Beáta Matejíková, Petra Strýčková.

Ostatní riešitelia: Dorota Hrtúsová, Radoslav Záhumenský, Janka Dybalová, Barbora Kontríková, Monika Halajová, Katarína Adamcová, Michaela Nekorancová, Sára Bielčíková, Martin Mravec, Adriána Blažeková, Kristián Dunaj, Kristína Hutyrová, Adrián Korček, Tomáš Hurik, Veronika Kubačáková.

Kategória A (projektová časť):

1. miesto: Sára Kultánová, úspešný riešiteľ, postup do krajského kola

Kategória B (teoreticko-praktická časť):

1. miesto: Róbert Stoliga, úspešný riešiteľ, postup na krajské kolo

2. – 3. miesto: Lukáš Badura, úspešný riešiteľ, postup na krajské kolo

2. – 3. miesto: Samuel Zahatlan, úspešný riešiteľ

Ďaľší úspešní riešitelia: Jozef Hroš, Adrián Maslík, Kristína Belková, Matúš Pončka, Zuzana Šamajová, Ema Jančíková, Boris Chrenšč, Maroš Chabroň, Veronika Lucia Pistovčáková.

Ostatní riešitelia: Ján Hlava, Daniel Masarik, Kristián Straka, Valéria Vlčková, Lukáš Ježík, Ema Kopásková, Anna Rošková, Mária Hrivíková, Katarína Mlkviková, Klaudia Hlavatá, Katarína Učníková, Samuel Stanik, Veronika Hovorková, Adriana Staníková.