• READYCON Slovensko 2023

• 21.11.2023 sa naši žiaci, v rámci kariérového poradenstva, globálneho vzdelávania a finančnej gramotnosti zúčastnili Online konferencie o budúcnosti trhu práce a trendoch READYCON Slovensko 2023. Vo vybraných odboroch Zdravotníctvo v praxi, Informačné technológie v praxi a Financie v praxi si pozreli dynamické prednášky pozostávajúce nielen z prezentácií, ale aj mnohých video záberov priamo z praxe. Cieľom vysielania READYCON bolo poskytnúť stredoškolákom prehľad v aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti, aby vedeli robiť lepšie rozhodnutia a vedeli tiež v budúcnosti podnikať kroky, ktoré im pomôžu s uplatňovaním sa v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

• iBobor 2023/2024

• V  dňoch 7. a 9. novembra 2023 sa naša škola zapojila do online informatickej súťaže iBOBOR. Súťažili sme v kategóriách Junior - 47 žiakov a Senior - 21 žiakov. Úspešní riešitelia boli 4.

Hlavným cieľom súťaže bolo podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov,  iniciovať  využívanie IKT a posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Najúspešnejší žiaci:

Kategória Junior (1. a 2. ročník)

Kristián Straka, II.A (62,66 bodov, 94,01 percentil)

Viliam Barčák, II.A (58,67 bodov, 90,97 percentil)

Marek Zbončák, II.A (54,67 bodov, 87,45 percentil)

Maroš Chabroň, I.A (54,33 bodov, 87,25 percentil)

Kategória Senior (3. a 4. ročník)

Jakub Hranec, IV.A.(49,33 bodov, 86,44 percentil)

Adrián Korček, III.A.(45,33 bodov, 81,28 percentil)

Dominik Polák, IV.A.(42,67 bodov, 77,73 percentil)

Petra Strýčková, III.A.(42,66 bodov, 77,14 percentil)

• Študentská kvapka krvi

• 14.11.2023 plnoletí gymnazisti podporili Študentskú kvapku krvi, akciu, ktorú vyhlasuje Územný spolok SČK v Čadci v spolupráci s hematologicko – transfuziologickým oddelením Kysuckej NsP v Čadci. Heslo tohtoročnej kampane bolo: Shareni svoju krv a život ti dá like“:

IV.A: Nikola Kyjanicová, Ján Kupka, Jakub Hranec, Dominik Polák.

Ďakujeme!

• Burza práce a informácií

• Dňa 7. 11. 2023 sme sa zúčastnili prezentačnej výstavy zamestnavateľov a stredných škôl v Dome kultúry v Čadci, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Čadca.

Burza bola zameraná na poskytovanie informácií o možnostiach štúdia na stredných školách pre žiakov základných škôl končiacich štúdium a na prezentáciu zamestnávateľov pre ponuku pracovných príležitostí uchádzačom o zamestnanie.

Prezentácia našej školy na tomto podujatí prispela k propagácii školy na verejnosti.

• Národná súťaž HIV/AIDS prevencia

• 16.11.2023 sa konalo online kolo Národnej súťaže HIV/AIDS prevencia, organizovanej Mládežou Slovenského Červeného kríža. Ciele akcie venovanej Svetovému dňu boja proti AIDS:

• zmena prístupu mladých ľudí k problematike
            • odstránenie postoja „mňa sa to netýka“
            • zdôraznenie uvedomenia si potenciálnych dôsledkov rizikového správania sa
            • odovzdávanie si odborných informácií vo forme zrozumiteľnej pre mladých ľudí
            • prispieť k odstráneniu povier, predsudkov, diskriminácie a stigmatizácie ľudí žijúcich s HIV/AIDS
            • zdôraznenie otázky ľudskosti
            • pochopenie problémov ľudí žijúcich s HIV/AIDS.

Našu školu reprezentovali žiaci I.A tr. Maroš Chabroň, Adrián Maslík a Róbert Stoliga. V konkurencii 87 tímov z celého Slovenska chlapci skončili na 36. mieste.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Svetový deň boja proti HIV/AIDS

• 03.11.2023 sme sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže, ktorú vyhlasuje MŠVVaŠ SR, Kancelária WHO na SK, mesto Žilina, Okresný úrad - odbor školstva v Žiline a Gymnázium sv. Františka v Žiline. Výtvarná práca mala byť grafickým vyjadrením zamerania kampane boja proti HIV/AIDS. Našu školu reprezentujú:

II.A tr.: Ema Kopásková, Valéria Vlčková, Ján Kapusniak.