• 15. letná škola chemického a environmentálneho inžinierstva

• Radoslava Andrašková (III.A tr.) sa v dňoch 25.06. – 30.06.2023 zúčastnila vzdelávaco-informačného kurzu pre študentov stredných škôl o prírodovednom a technickom vzdelávaní, náplni a metodike výskumnej činnosti v oblasti prieniku prírodných a technických vied s prácou vo výskumných laboratóriách ústavu. Program zahŕňal tematické prednášky, Chemický jarmok – Chemshow 2023, 6 laboratórnych prác, exkurziu v spoločnosti SLOVNAFT, a.s., výlet na Devín, ako aj športový a spoločenský program. Súčasťou programu boli aj neformálne besedy so študentmi bakalárskeho a inžinierskeho stupňa o štúdiu a s doktorandmi o ich výskumnej práci a skúsenostiach zo zahraničných študijných pobytov. Organizátor: Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta chemickej a potravinárskej technológie, Ústav chemického a environmentálneho inžinierstva.

• Maturanti 2023

• 25.05.2023 si žiaci IV.A tr. prebrali maturitné vysvedčenia ... "Nevidíme sa naposledy. Len prechádzame do ďalšej etapy nášho života, aby sme naštartovali náš dospelácky život, naše ďalšie štúdium alebo kariéru. A vy tu musíte zostať, aby sme mali koho navštevovať a tiež, aby ste vychovali ďalšiu generáciu právnikov, doktorov, policajtov, učiteľov, farmaceutov či umelcov s rovnakou láskou, akú ste dopriali nám... V neposlednom rade chceme poďakovať aj ostatným zamestnancom školy. Aj keď sme sa nestretávali tak často, vieme, že bez Vás by to tu nemohlo fungovať. Veď, nech je mechanizmus akokoľvek veľký, obsahuje maličké nity, bez ktorých by sa veľmi rýchlo rozpadol. A práve tie určujú jeho efektivitu. Pani kuchárkam za obedy, pretože boli dni, kedy sme sa najviac tešili práve na ne. Pani upratovačkám, že sme tu vždy mali čisto a poriadok. Pánovi školníkovi, ktorý nám dokázal vykúzliť úsmev na tvári ihneď z rána. Pani tajomníčke za ochotu a láskavosť, keď sme jej zaklopali ma dvere..."

Prajeme veľa šťastia a síl pri plnení si životných snov!

• Rozlúčka IV.A tr.

• 12.05.2023 sa žiaci IV.A tr. rozlúčili so školou a spolužiakmi. Čaká ich akademický týždeň a ústna forma maturitnej skúšky... "Veľavážená pani riaditeľka, drahá pani triedna profesorka, milé profesorky, milí spolužiaci a vážení prítomní! Stretávame sa toto májové ráno, aby sme sa tak, ako aj pred nami mnoho ďalších žiakov tejto školy, rozlúčili. Bok po boku sme strávili neuveriteľný čas a po štyroch rokoch sa naše cesty rozchádzajú, aby sme brázdili nekonečný priestor sveta každý za seba..."

Držíme našim maturantom palce!