• Zdravie pod kontrolou

• 19.05.2023 sa žiaci 2. a 3. ročníka zúčastnili preventívnej akcie organizovanej Martinským klubom medikov a ŽSK v spolupráci s mestom Turzovka.

Cieľ akcie: zvýšiť záujem v starostlivosti o svoje zdravie, účasť na preventívnych prehliadkach, povedomie  o rozsahu a nároku na preventívne prehliadky, no hlavne znížiť výskyt preventabilných ochorení a odvrátiteľných úmrtí.

Akcia bola zameraná na päť oblastí: kardiovaskulárne ochorenia, onkologické ochorenia, duševné zdravie, prvá pomoc, zubná starostlivosť.

• Vajanského Martin 2023

• 3. 5. 2023 sa realizovalo krajské kolo súťaže v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín pod názvom Vajanského Martin. Našu školu reprezentovala Sandra Paláriková zo IV. A, ktorá v silnej konkurencii za svoj výkon získala čestné uznanie.

Gratulujeme!

• JUNIOR INTERNET

• Do 18. súťažnej konferencie AMAVET-u JUNIOR INTERNET sa v rámci 6 súťažných kategórií JuniorWEB, JuniorDESIGN, JuniorAPP, JuniorTEXT, JuniorBLOG, JuniorLEARN zapojilo 317 projektov. Na finále súťaže postúpilo z I. kola hodnotenia 51 projektov. Súťažná konferencia sa uskutočnila 28. 04. a 29. 04. 2023 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Ďakujeme za reprezentáciu školy Radoslavovi Záhumenskému, ktorý postúpil s 3 projektami v kategórií JuniorBLOG a JuniorLEARN a blahoželáme k 2. miestu v kategórií JuniorLEARN s projektom MediaRZ - Youtube kanál Turzovky a okolia.