• Deň narcisov 2023

• Dňa 20. apríla 2023 sa Tatiana Škantárová, Ján Kupka, Aneta Suranová, Kristián Straka, Katarína Mlkviková a Ján Kapusniak stali dobrovoľníkmi Dňa narcisov 2023. Je to jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Dobrovoľné príspevky žiakov školy a obyvateľov mestá Turzovky a okolia dosiahli sumu 778,82 €.

Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov aj žiaci gymnázia v Turzovke  vyslali  onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.

• Vansovej Lomnička

• 18. 4. 2023 okresná organizácia Únie žien Slovenska v spolupráci s Mestom Čadca zorganizovala okresné kolo súťaže v umeleckom prednese Vansovej Lomnička. Do tejto súťaže sa zapojili aj naše štvrtáčky. Sandra Paláriková sa umiestnila na 1. mieste v kategórii próza a postupuje do krajského kola. Kristína Šporíková v kategórii poézia obsadila 2. miesto.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Krajské kolo dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR 2023

• Dňa 05. 04. 2023 sa študenti nášho gymnázia - Katarína Bobovčáková (I.A), Štefan Janešík (II.A) a Ján Kupka (III.A) zúčastnili krajského kola 3 - členných tímov dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR. Študenti spomedzi 16 zapojených gymnázií Žilinského kraja obsadili 2. miesto a postupujú do medzištátneho kola do Chebu v ČR.

Za reprezentáciu ďakujeme a blahoželáme.

• Krása slova 2023 - Hviezdoslavov Kubín

• 29. 3. 2023 sa v Dome kultúry v Čadci konalo okresné kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Krása slova  - 69. Hviezdoslavov Kubín. Svojím talentom porotu zaujala Sandra Paláriková zo IV. A, ktorá získala 1. miesto v kategórii próza, a našu školu bude ďalej reprezentovať v krajskom kole.

Blahoželáme a ďalej držíme palce!