• Krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• 10. 2. 2023 sa v priestoroch Gymnázia, Varšavská, Žilina uskutočnilo krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Petra Strýčková z II. A z 28 miest v kategórii B obsadila 10. miesto. Ingrid Matejíková z III. A spomedzi 24 súťažiacich získala 6. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou. Dievčatám ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.

• SOCIOKLIMA

• Dňa 3.2.2023 bolo na našej škole v spolupráci s CPPPaP v Čadci realizované dotazníkové zisťovanie SOCIOKLIMA, ktoré bolo zamerané na podporu zdravých sociálnych vzťahov v triede a predchádzania rizikového správania žiakov. Výstup bude slúžiť ako orientácia v celkovej atmosfére triedy, ako aj nastavenie práce s triedou a preventívnych aktivít.

• Seminár SCIO

• Národné porovnávacie skúšky (NPS) sú významnou súčasťou prijímacieho konania na vysoké školy. V roku 2021/2022 prijímalo uchádzačov podľa NPS takmer 60 fakúlt vysokých škôl v ČR a necelé tri desiatky fakúlt na Slovensku.

NPS tiež prinášajú uchádzačom radu výhod a povinností, s ktorými sa žiaci štvrtého ročníka zoznámili 14. 02. 2023 prostredníctvom  informačného online seminára, ktorý obsahoval:

• prvá časť bola venovaná prezentácii NPS,
            • v druhej časti  bol vyhradený čas ukážke testu Všeobecných študijných predpokladov,
            • potom sa žiaci dozvedeli možnosti prípravy na NPS,
            • na záver mohli žiaci využiť možnosť položiť otázku (na mikrofon či prostřednictvím chatu) ohľadom všetkého, čo ich zaujíma.
          • Rovesnícke vzťahy v kolektíve

• Dňa 7.02. 2023 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili workshopu na tému  Rovesnícke vzťahy v kolektíve, ktorý bol realizovaný v  spolupráci s CPPPaP v Čadci.