• Župná kalokagatia - 15. ročník - finálové kolo

• Dňa 28.06.2022 sa konala športovo-vedomostná súťaž ŽUPNÁ KALOKAGATIA (finálové kolo), ktoré organizovali Žilinský samosprávny kraj a Spojená škola, Rosinská cesta 4, Žilina. Súťaže sa zúčastnili žiaci z III.A triedy - Simona Fefková, Lucia Kobolková, Matej Hrtús, Adam Jaroš a Andrej Jančík. Žiaci obsadili 11. miesto v rámci stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Blahoželáme.

• Župná kalokagatia - 15. ročník - postupové kolo

• Dňa 24.06.2022 sa konala športovo-vedomostná súťaž ŽUPNÁ KALOKAGATIA (postupové kolo), ktoré organizovali Žilinský samosprávny kraj a Spojená škola, Rosinská cesta 4, Žilina. Súťaže sa zúčastnili žiaci z III.A triedy - Simona Fefková, Lucia Kobolková, Matej Hrtús, Adam Jaroš a Andrej Jančík. Žiaci obsadili 7. miesto v rámci stredných škôl regiónov Horné Považie a Kysuce a postúpili do finálového kola. Blahoželáme.

• Spolupráca s CPPPaP v Čadci

• V rámci spolupráce s Centrom pedagogicko psychologického poradenstva a prevencie v Čadci sa v školskom roku 2021/2022 uskutočnili:

28. 06. 2022 Psychosociálny výcvik pre žiakov prvého a druhého ročníka

28. 06. 2022 Beseda a aktivity na tému Duševné zdravie stredoškolákov pre žiakov tretieho ročníka

13. 04. 2022 Beseda a aktivity na tému Podpora vzťahov a súdržnosti v triede pre žiakov druhého ročníka

13. 04. 2022 Beseda a aktivity na tému  Duševné zdravie a Prevencia kyberšikany pre žiakov prvého ročníka

• Juniori na klinike: Kardiológia – srdce nemusí byť zlomené len láskou

• 22. júna 2022 sa žiačky III.A tr. Adela Horčičiaková a Lucia Blaskovicsová zúčastnili na Internej kardiologickej klinike FN Brno krátkej prezentácie, ktorá vysvetlila, čím sa odbor Kardiológia zaoberá. Prehliadli si pracovisko s lekárom kliniky: urgentná starostlivosť o pacientov s infarktom, monitorovanie srdcového rytmu. Vyskúšali si natočiť svoje EKG, videli vyšetrenie srdca ultrazvukom, katerizačné laboratóriá, kde sa upravujú zúžené srdcové cievy alebo odstraňuje arytmia. Lektor kurzu: doc. MUDr. Ľubomír Křivan, Ph.D. prodekan pre anglické štúdium a internacionalizáciu Lekárskej fakulty.

• Letná škola práva pre stredoškolákov

• 21.6.2022 sa Katarína Gordanová (III.A tr.) zúčastnila Letnej školy práva pre stredoškolákov, ktorú organizovala Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave prezenčnou formou v priestoroch Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Študentky a študenti fakulty, pod dohľadom vysokoškolského pedagóga a odborníka z Najvyššieho súdu SR, účastníkom letnej školy predstavili 4 zaujímavé právne kauzy riešené pred Najvyšším súdom SR, na základe ktorých získali cenné poznatky do bežného života, či ďalšieho štúdia. Účastníci sa dozvedeli ako riešiť susedské spory, ako polícia prejednáva priestupky, prečo Najvyšší súd nezrušil ĽSNS, kedy môže byť televízii udelená pokuta za reportáž. Letná škola bola vedená interaktívne, žiaci navzájom argumentovali, diskutovali, každý účastník dostal certifikát o absolvovaní letnej školy.

• IT Fitness test 2022

• V školskom roku 2021/2022 sa 70 žiakov školy zúčastnilo testovania. Je to  najväčší a bezplatný online test digitálnych zručností pre krajiny V4. Ide o overený spôsob merania digitálnych zručností, ktorý poskytne skutočný obraz o úrovni IT zručností testovaného respondenta. Testovanie je zamerané predovšetkým na žiakov základných a študentov stredných škôl, aby dokázali objektívne zhodnotiť svoju pripravenosť na ďalšie štúdium alebo zamestnanie. Najlepšie výsledky dosiahli:

• Okresné kolo v basketbale žiakov SŠ v Čadci

• Dňa 20.4.2022 sa konalo okresné kolo v basketbale žiakov SŠ, ktoré organizovalo Centrum voľného času v Čadci. Súťaže sa zúčastnili žiaci II.A - Bednárik Samuel, Kováčik Ján, III.A - Hrtús Matej a IV.A - Beleš Ondrej, Janiš Dávid, Korený Michal, Kriščák Maroš, Mekiňa Šimon, Miženko Michal, Nistler Viktor, Sivera Ladislav.

Chlapci sa umiestnili na 3. mieste. Blahoželáme.

• Poradenstvo k trhu práce

• Dňa 5. apríla 2022 sa pre žiakov štvrtého ročníka uskutočnili skupinové informačné a poradenské služby pri voľbe povolania  s pracovníčkou Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Čadci.