• "Vedecký štvorboj"

• 10.11.2022 sa naši štvrtáci Lucia Blaskovicsová, Andrea Holáková, Simona Hrancová a Karin Majtényiová  zapojili do medzinárodnej prírodovednej súťaže "Vedecký štvorboj" organizovanej Gymnáziom v Ostrave, Zábreh. Prvé kolo prebehlo online v disciplínach biológia, chémia, fyzika a matematika.

Ďakujeme za reprezentáciu!

• Finále XXX. ročníka dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe

• Dňa 24.11.2022 sa v Gymnáziu v Chebe v Českej republike konalo finále XXX. ročníka dejepisnej súťaže trojčlenných tímov študentov z českých a slovenských gymnázií, do ktorého postúpilo 75 najlepších gymnázií z obidvoch štátov, ktoré boli úspešné v krajských kolách. Z nášho gymnázia súťažili, dnes už absolvent našej školy, Andrej Škuta, Ján Kupka (študent III.A) a Štefan Janešík (študent II.A). Chlapci absolvovali 4 súťažné kolá zamerané na problematiku 2. svetovej vojny. V celkovom poradí sa umiestnili na 12. mieste a zároveň ako 3. najlepšie slovenské gymnázium. Študentom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy i Slovenskej republiky.

• Gaudeamus Nitra a prehliadka mesta

• Dňa 15. novembra 2022 45 žiakov našej školy navštívilo Gaudeamus Nitra 2022. Veľtrh Gaudeamus Nitra sa pre rok 2022 zmenil na Gaudeamus prednáškové a konzultačné dni. Cieľom akcie bolo poskytnúť maximum informácií o ponuke pomaturitného štúdia na Slovensku a v Česku  pre všetkých návštevníkov. Akcia bola určená všetkým žiakom stredných škôl, ktorí hľadali ďalšie štúdium po maturite.

Vysoké školy prezentovali informácie o ich študijnej ponuke a tiež mali pripravené kontaktné miesta, kde boli zástupcovia škôl pripravení odpovedať na otázky žiakov.

Potom nasledovala prehliadka mesta Nitry zameraná na rozvoj globálneho vzdelávania.

• 1. december a červené stužky

• 04.11.2022 sme sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže, ktorú vyhlasuje MŠVVaŠ SR, Kancelária WHO na SK, mesto Žilina, Okresný úrad - odbor školstva v Žiline a Gymnázium sv. Františka v Žiline. Výtvarná práca mala byť grafickým vyjadrením zamerania kampane boja proti HIV/AIDS. Našu školu reprezentujú:

I.A tr.: Ema Kopásková „Hovor o tom, čas ti beží!“

II.A tr.: Petra Strýčková

III.A tr.: Ingrid Matejíková

• Moja cesta na lekársku fakultu

• V rámci spolupráce s VŠ sa žiaci SEB (4. ročník) zúčastnili interaktívneho seminára (14.11.2022), ktorý realizoval bývalý žiak školy Ladislav Sivera ako súčasť projektu IFMSA (International Federation of Medical Students Associations (Medzinárodná federácia asociacií študentov medicíny). V priebehu 45 minút získali všeobecný prehľad o lekárskych fakultách v ČR, požiadavkách na prijímacie skúšky, študentskom živote s dôrazom na Lekársku fakultu v Ostrave.

• Študentská kvapka krvi

• 10.11.2022 plnoletí gymnazisti podporili Študentskú kvapku krvi, akciu, ktorú vyhlasuje Územný spolok SČK v Čadci v spolupráci s hematologicko – transfuziologickým oddelením Kysuckej NsP v Čadci. Heslo tohtoročnej kampane bolo: Pripoj sa. Wifi je aj na transfúzke“:

IV.A: Michaela Cyprichová, Simona Fefková, Lucia Kobolková, Petra Kaduchová, Eliška Machovčáková, Kristián Nekoranec, Sandra Paláriková, Eva Sapietová, Magdaléna Zajacová, Martin Zajac.

III.A: Nikola Kyjanicová.

Ďakujeme!

• READYCON Slovensko 2022

• 27.10.2022 sa žiaci 4. ročníka, v rámci kariérového poradenstva, globálneho vzdelávania a finančnej gramotnosti zúčastnili Online konferencie o budúcnosti trhu práce a trendoch READYCON Slovensko 2022. Vo vybraných odboroch Zdravotníctvo v praxi, Informačné technológie v praxi a Financie v praxi si pozreli dynamické prednášky pozostávajúce nielen z prezentácií, ale aj mnohých video záberov priamo z praxe. Cieľom vysielania READYCON bolo poskytnúť stredoškolákom prehľad v aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti, aby vedeli robiť lepšie rozhodnutia a vedeli tiež v budúcnosti podnikať kroky, ktoré im pomôžu s uplatňovaním sa v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.