• Biela pastelka 2022

• 23. september 2022 bol hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka. Do celoslovenskej zbierky na podporu nevidiacich a slabozrakých sa 23.9.2022 zapojili naši žiaci nielen formou finančných príspevkov, ale aj dobrovoľníckou činnosťou. Žiačky IV.A tr. Lucia Kobolková, Tatiana Machovčáková a I.A tr. Veronika Hovorková a Valéria Staníková sprevádzali spolupracovníčku Únie nevidiacich a slabozrakých aj po meste Turzovka, predávali biele pastelky ako symbol sveta neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle. Výnos zbierky je určený na poskytovanie špecializovaného sociálneho poradenstva a špeciálne výcvikové programy zamerané na výuku chôdze s bielou palicou, čítania a písania Braillovým písmom a iných špeciálnych zručností, ktoré nevidiacim ľuďom pomáhajú priblížiť sa normálnemu životu. V daný deň sme pomohli vyzbierať 337,77eur.

Ďakujeme!